Pomadki matowe, które nie wysuszają ust

Pomadki matowe to bez wątpienia trend, który utrzymuje się od kilku dobrych lat. Króluje w szczególności na portalach społecznościowych, gdzie rządzą zdjęcia. Jak się okazuje – pomadki matowe są lubiane przez znaczną większość płci pięknej. Dzieje się tak z wielu powodów.

Głównym z nich jest ostateczny efekt. Coraz częściej odchodzi się od takich rozwiązań jak błyszczące usta, które kiedyś były marzeniem każdej kobiety. Dziś wyraźny kolor bez dokładnych konturów jest wręcz koniecznością. Pomadki matowe są uwielbiane z jeszcze jednego, ważnego powodu.

Utrzymują się bardzo długo na ustach. Oczywiście wszystko zależy od producentów, konkretnych produktów, a czasem nawet kolorów. Problem pojawia się jednak w momencie, gdy usta mają tendencję do przesuszania. Powszechnie wiadomo, że takie pomadki niestety nie są dobrym rozwiązaniem dla takich kobiet.

Wszystko za sprawą nieestetycznego efektu, który może pojawić się na wargach, które są popękane. W jaki sposób wybrać więc pomadkę, która nie wysusza ust? Czy jest to w ogóle możliwe? Oczywiście istnieją produkty, których producenci zapewniają, że nie będą wysuszać ust. Jest to raczej małe kłamstwo, ponieważ sam skład matowych pomadek ze swojej konieczności musi zawierać matowiące składniki, dzięki którym kolor utrzymuje się na długie godziny. Istnieje jednak kilka rad, których warto się trzymać:
Przede wszystkim, wraz ze stosowaniem matowych pomadek, dobrze jest pomyśleć o takich kosmetykach, które jednocześnie będą odżywiały nasze usta.

Są to wszelkie balsamy bogate w witaminy. Równie dobra jest także tradycyjna wazelina; Wybierając pomadki matowe, dobrze zdecydować się na produkty, które są polecane przez większość kobiet. Szczególnie modne są produkty raczej topowych producentów kosmetyków, choć mniej znane marki zaczynają już sobie radzić w tej kwestii. Nie mniej jednak, bardziej znane marki oferują dużo większą gamę kolorystyczną, a trwałość takich produktów jest też dużo wyższa.