Metody przedłużania paznokci w salonie kosmetycznym

Piękne i zadbane dłonie to nie tylko marzenie każdej kobiety, ale współcześnie nawet ich wizytówka. W obecnych czasach bardzo mocno zwraca się uwagę właśnie na ten atut. Szczególnie mocno muszą lub powinny dbać o to kobiety, które codziennie spotykają się w pracy chociażby z kontrahentami, czy klientami. Nie mniej jednak nie ma reguły. Każda kobieta ma prawo czuć się pięknie i do tego dążyć. Jak się okazuje, nie każda może sobie na to pozwolić lub nie ma takich możliwości.

Jeżeli chodzi o temat paznokci – jest on bardzo ciężki. Wiele osób zmaga się z sytuacją w której płytka paznokcia nie jest do końca odporna. Jest wówczas podatna na podrażnienia wywołane przez czynniki zewnętrze. Najczęściej spotykane jest to u osób, które zajmują się pracą fizyczną. Nie oznacza to jednak, że takie kobiety nie mają szansy na ładne dłonie i paznokcie. Istnieje wiele metod i rozwiązań, dzięki którym można osiągnąć naprawdę cudowne efekty! Jednym z nich jest przedłużanie paznokci.

Przedłużanie paznokci to zabieg kosmetyczny, który z reguły wykonuje się w profesjonalnych gabinetach przez  kosmetyczki. Metod przedłużania paznokci jest bardzo wiele. Zanim zdecydujemy się jednak na konkretną – dobrze jest zapoznać się ze wszystkimi, które istnieją i zyskują na popularności wśród klientek:

  • Pierwszą niemalże najbardziej znaną metodą jest metoda żelowa. Nie ma tutaj zbyt wielkiej filozofii, bowiem wszystko opiera się na specjalnym żelu, który nakładany jest na naturalną płytkę paznokcia. Ten kolejno jest utrwalany przez lampy UV. Często stosuje się także szablony, dzięki którym w swobodny sposób można generować kształt o jaki w efekcie nam chodzi.

    Metoda żelowa jest lubiana przez klientki, ponieważ jest bezzapachowa i nie wpływa na paznokieć. Wadą jednak jest to, że zabieg trzeba poprawiać co około trzy tygodnie;

  • Drugą powszechnie używaną metodą jest akryl. Jest to sposób, który wymaga dość dużego doświadczenia, jeżeli chodzi o kosmetyczki. Powód jest jeden. Akryl nakłada się tak samo jak żel, czyli za pomocą szablonu. Ten materiał jednak zasycha niemalże momentalnie, przez co chociażby minimalna zmiana kształtu staje się wówczas niemożliwa.

    Ta metoda wymaga jednak od posiadaczek pamięci o tym, aby stale nawilżać powierzchnię wystylizowanych paznokci, ponieważ akryl ma skłonności do wysuszania skóry i płytki.

.