Makijaż w kolorach jesieni

Makijaż to czynność, która wykonywana jest przez wiele kobiet. Bowiem jest to coś, co można nazwać atutem. Każda kobieta wie w jaki sposób można zmienić wygląd twarzy sprawić, by był bardziej promienny dzięki makijażowym sztuczkom. Typów kosmetyków i efektów jest bardzo, ale to bardzo wiele. Wszystko jednak zależy od tego, co w rzeczywistości chcemy osiągnąć, jaki styl nami kieruje. Dużo jednak jest związane z samą okazją. Bowiem inaczej malujemy się do szkoły, do pracy, a inaczej na randkę.

Dobrze jest o tym pamiętać, aby nie przesadzić w żadną stronę. W obecnym czasie panuje jednak pora roku, jaką jest jesień. Kojarzy nam się dość nieprzyjemnie i depresyjnie. Z drzew spadają liście, pojawiają się pierwsze chłodniejsze podmuchy wiatru, a z nieba często pada deszcz. Można sobie śmiało wyobrazić, z jakimi kolorami jesień jest związana. Żółć, brąz, złoto, przygaszone pomarańcze. Jak się okazuje, pory roku świetnie sprawdzają się makijażu i mają w nim swoje odbicie.

Istnieje kilka pomysłów, dzięki którym możemy pomalować się np. na jesień. W jakiś sposób tego dokonać? Jakich kosmetyków użyć? Komu pasują takie kolory? Ten rodzaj makijażu jest najczęściej skierowany do kobiet, które obdarowane są złotymi, rudymi włosami i piegami. Bowiem wyżej wymienione kolory bardzo dobrze współgrają z taką urodą. Trzeba zaznaczyć, że twarz takich kobiet jest w tym okresie dość blada. Zaleca się więc używanie adekwatnych podkładów, raczej odchodzi się od rozświetlających wersji. Nie mniej jednak, jeśli chodzi o same cienie – można poszaleć trochę bardziej.

Na oczach dobrze jest wcześniej umieścić delikatną warstwę podkładu lub bazy, która wyrówna koloryt. W późniejszym kroku całość potraktować bazowym kolorem, który nie odstaje od odcienia twarzy. Końcowy etap to zabawa kolorówką. Można szaleć. Połączenia złotego, brązu i pomarańczu dają bardzo piękne, kobiece efekty. Dobrze jest nałożyć na oko delikatną kreskę eyelinera. Pamiętajmy jednak, aby nie była przesadzona.

Zamiast czerni możemy użyć brązu.