Kolor pomadki idealny dla blondynek

Pomadki to bardzo sprytne kosmetyki, ponieważ mogą znacznie odmienić twarz i nadać jej całkowicie inny wygląd. Co więcej, zaliczają się do najbardziej kobiecych produktów kosmetycznych, jakie istnieją na świecie. Pomadki dzielą się na bardzo dużo kategorii. W zależności od konkretnych typów urody, można dopasować nie tylko ich kolory, ale i poszczególne ich odcienie i barwy. Dzięki zestawieniu, doświadczeniu i wiedzy najbardziej znanych kosmetologów, można wysnuć w rzeczywistości ciekawe wnioski. Warto pamiętać, że inaczej wybiera się kolory pomadek dla kobiet o rudych włosach, brunetek, czy blondynek.

Wszystko w ostateczności zależy jednak od tego, czego w istocie oczekuje dana kobieta i w czym tak naprawdę czuje się dobrze. Nie mniej jednak istnieje kilka żelaznych zasad, pomiędzy którymi można się śmiało poruszać:

  • Blondynki o ciepłym typie urody to kobiety, które cieszą się w lato brązową opalenizną. Ich włosy mają odcień niemalże słomkowy, zbożowy. Posiadaczki takiej urody mogą cieszyć się z ogromu możliwości. Okazuje się, że raczej nie ma tu znacznych ograniczeń. Nie mniej jednak najlepiej jest dobierać szminkę właśnie pod kolor włosów.

    W tym wypadku będą to jasne odcienie oranżu, miodu, beżu, koralu, czy też delikatne, zgaszone róże. Nie oznacza to jednak, że każda blondynka musi zrezygnować z czerwieni. Wręcz przeciwnie. Rezygnuje się w tym wypadku jednak z chłodnych odcieni na rzecz tych, które mają wyraźnie malinową barwę;

  • Blondynki o zimnym typie urody to posiadaczki bardzo jasnej buzi i nieco ciemniejszego odcieniu blond. Bardzo często latem zmagają się z problemem, jakim stają się poparzenia słoneczne. Opalają się raczej na różowo, nie na brąz.

    Dla tego typu urody poleca się przede wszystkim czerwienie, które wpadają lekko w fiolet, malinę, fuksję, czy wino. Ważne jest jednak to, aby nie przesadzać z makijażem. Wystarczą albo podkreślone oczy albo usta. Nie zaleca się mocnych, czarnych kresek i wyraźnie zaznaczonych ust. Sprawi to, że makijaż będzie przytłaczał, a uroda blondynek jest przecież lekka i zwiewna.

.