Jak wykonać profesjonalnie domowy manicure

Bardzo wiele kobiet współcześnie korzysta z usług kosmetyczek. Jedne z tego powodu, że nie mają czasu na zajmowanie sobie głowy takimi zabiegami samodzielnie, a inne nie mają pojęcia jak ich dokonać. Jeśli chodzi o manicure – coraz częściej spotykamy się z sytuacją w której kosmetyczki mają całkowicie zawalone terminy. Oznacza to jedno. Kobiety chcą dbać o swoje paznokcie i wygląd dłoni i robią to bardzo często. Nie mniej jednak, okazuje się, że profesjonalny manicure w formie podstawowej chociażby, można wykonać w zaciszu domowym.

Trzeba się jednak do tego wcześniej przygotować i uzbroić się w pokłady cierpliwości. Oto kilka standardowych porad, dzięki którym dokonamy stylizacyjnych cudów w domu:

  • Po pierwsze najważniejsze jest przygotowanie najpotrzebniejszych narzędzi. Nie warto na nich oszczędzać, co oczywiście nie oznacza przesady. Dobrze jest uzupełnić swoją kosmetyczkę w obcinaczkę, nożyczki, przycinarkę do skórek, czy niezawodny pilniczek. Te wszystkie elementy z pewnością można znaleźć w każdej drogerii. Najlepiej jednak jest wcześniej sprawdzić opinię, aby nie wywalić pieniędzy w błoto;
  • Kolejnym etapem jest zakupienie kosmetyków, a raczej produktów, które będą później służyć stylizacji lub pielęgnacji paznokci.

    Dobry zmywacz do paznokci, preparat do zmiękczania skórek, baza pod lakier, lakier do paznokci, a w końcu odżywka lub top coat. W tym wypadku zaleca się korzystanie z ofert sprawdzonych producentów, których produkty będą utrzymywać się dłużej i nie będą się ścierać, czy wywoływać alergii i podrażnień;

  • Oczywiście najważniejsze jest, aby dokonywać zabiegu manicure na dokładnie oczyszczonej płytce paznokcia. Nigdy nie kładzie się kolejnych warstw, ponieważ to doprowadzi do nieładnego, nieestetycznego efektu. Należy zadbać o dokładne usunięcie skórek i ładnie przypiłować paznokcie. Dobrze jest także umyć dłonie delikatnym mydłem, aby zmiękczyć skórę dłoni. Dopiero po takim procesie i dokładnym wysuszeniu kładzie się ostateczne produkty, jakim są lakiery do paznokci.

.