Jak dbać zimą o spierzchnięte usta

Zima to szczególnie ciężki czas dla naszej skóry. Jest ona bowiem narażona na wiele czynników zewnętrznych, atmosferycznych, takich jak: wiatr, deszcz, śnieg. Jak się jednak okazuje, o znaczną część ciała możemy dbać w bardzo prosty sposób, chroniąc ją bowiem odpowiednim ubraniem. Przykładowo na głowę nakładamy ciepłą czapkę, szyję okrywamy wełnianym szalikiem, a na dłonie wciągamy rękawiczki. Problem pojawia się w momencie w którym nie możemy zadbać o szczególne partie ciała, a zwłaszcza twarzy. Szczególnie zimą najbardziej cierpią nasze policzki i wargi. Czy istnieje sposób, który skutecznie zapobiega drażniącemu chłodu? Oczywiście, że tak i to nie jeden. Warto zapoznać się z najpowszechniejszymi poradami, dzięki którym zapomnimy o takich utrapieniach:

  • Przede wszystkim dobrze jest zwrócić uwagę na poziom nawilżenia naszych ust. Najważniejsze bowiem jest to, aby miały stale odpowiednią ilość wody w organizmie. Dzięki temu będą odwdzięczały się swoim estetycznym wyglądem i nie będziemy ich czuć.

    Nie będą także podrażnione i spierzchnięte. W jaki sposób nawilżać usta? Sposobów jest kilka, jednak najbardziej popularnym jest ten, który opiera się na używaniu najpopularniejszych kosmetyków pielęgnacyjnych, np. pomadek ochronnych. Istnieje również bardzo dużo maści, dzięki którym można zastosować odpowiednią kurację;

  • Drugim sposobem na ochronę ust jest stosowanie peelingów w sposób cyklicznych. Dwa razy w ciągu tygodnia zaleca się nałożenie mieszanki miodu i cukru na usta. Jest to bardzo delikatny, ale i skuteczny sposób, dzięki któremu pozbędziemy się martwego naskórka;
  • Ważne jest, aby w takich okresach szczególnie dobrze się odżywiać. Warto sięgać po owoce, które zawierają w sobie szereg witamin. Te z kolei wpływają na regulację poziomu wody w naszym organizmie;
  • Świetnymi środkami alternatywnymi, które służą nawilżaniu ust są: aloes oraz wazelina. Posmarowanie warg chociażby przed snem sprawi, że odżywcze składniki będą wchłaniane, a my się wyśpimy i obudzimy z miękkimi ustami.

.