Jak dbać o skórę dłoni

Skóra dłoni jest bardzo delikatna i szczególnie narażona na wiele uszkodzeń. Można sobie tylko wyobrazić jak bardzo wpływają na nią takie zabiegi jak chociażby codzienne zmywanie naczyń, mycie rąk, itd. Nie wspominając już o tym, że dłoni używa się praktycznie do wszystkich czynności. To właśnie nimi otwieramy drzwi, ścieramy kurze, dotykamy stale nowych przedmiotów.

Przez to dość mocno narażona jest na działanie bakterii, podrażnienia. Nie oznacza to jednak, że jesteśmy narażeni na to, aby odbijało się to na ich wyglądzie. O skórę dłoni można dbać na wielu sposobów, a są one dość proste. Wystarczy wprowadzić do swojego codziennego funkcjonowania kilka standardowych nawyków, dzięki czemu efekty po kilku tygodniach będą już wyraźne.

Oto kilka porad, dzięki którym dbanie o skórę dłoni będzie efektywne:

  • Po pierwsze należy pamiętać o ochronie. Szczególnie ważne jest to w okresach, gdy na dworze panują minusowe temperatury. Ludzie bardzo często zapominają przykładowo o noszeniu rękawiczek, czy kremowaniu rąk. Jeśli zależy nam na zdrowych dłoniach – pamiętajmy o tym.

    W tych momentach dobrze przypomnieć sobie jak wiele dla nas znaczą i ile czynności dzięki nim wykonujemy. Nie warto więc oszczędzać na rękawiczkach, wykonanych z wysokiej jakości materiałów, czy nieco droższych kremach, które wyraźnie działają;

  • W momencie, gdy dokonujemy takich czynności jak sprzątanie – pamiętajmy o lateksowych rękawiczkach. Szczególnie mocno przydadzą się w momencie, gdy mamy bezpośredni kontakt z kurzem, czy niebezpiecznymi, chemicznymi detergentami. Trzeba uważać na takie środki, bo nie tylko mogą podrażnić skórę dłoni, ale wywołać nieprzyjemne alergie, infekcje i inne skutki uboczne;
  • Świetną metodą na pielęgnację dłoni jest stosowanie cotygodniowych peelingów.

    Obecnie na rynku można spotkać maseczki, które są w szczególności dedykowane właśnie dłoniom. Są to zazwyczaj drobnoziarniste pasty, które przez określony czas wciera się w skórę dłoni lub trzyma na nich w specjalnych, foliowych rękawiczkach. Warto wykonywać takie zabiegi, ponieważ dzięki nim można spodziewać się cudów.

.