Czy warto zdecydować się na lakier hybrydowy

Lakiery do paznokci to produkty kosmetyczne, które zna niemalże każda kobieta. Znaczna większość płci pięknej może pochwalić się także posiadaniem sporej kolekcji w swoich kosmetyczkach. Wszystko za sprawą mody, która stale wyznaczana jest przez światowe trendy. Takich zmieniających się sytuacji w świecie kosmetologii jest bardzo wiele. Nie jest to jednak spowodowane jedynie tym, że podążamy za rynkami zachodnimi. Bowiem na świecie powstaje bardzo wiele rozwiązań technologicznych, które w istocie mają rozwiązać różne problemy, dotyczące właśnie stylizacji paznokci.

Jednym z nich było odwieczne oczekiwanie na wyschnięcie lakieru oraz krótka jego żywotność. To tyczyło się tradycyjnych lakierów, które są współcześnie wypierane przez hybrydowe alternatywy. W świecie social mediów można wręcz poczuć natłok tych produktów, ponieważ cieszą się one bardzo dużą popularnością ze względu na szereg oferowanych plusów.

  • Jeśli o zaletach mowa – warto je dokładnie wymienić. Przede wszystkim jest to fakt, że manicure wykonany metodą hybrydową utrzymuje się około dwa tygodnie. Koszt takiego zabiegu jest znacznie mniejszy niż cykliczne kupowanie tradycyjnych lakierów do paznokci, które współcześnie kosztują niewiele mniej niż te hybrydowe! Co więcej – manicure hybrydowy współcześnie wykonuje naprawdę dużo kosmetyczek oraz kobiet, które nie zajmują się tym profesjonalnie.

    Dzięki temu można pozwolić sobie na formę oszczędności. Kolejnym plusem jest możliwość wyboru koloru i ostatecznego efektu spośród bardzo szerokiej gamy;

  • Nie ma jednak produktów, które są całkowicie pozbawione jakichkolwiek minusów. Do nich przede wszystkim należą sytuacje w których lakier hybrydowy zostanie źle nałożony. To tyczy się kobiet, które nie dbają o ściągnięcie starej warstwy lakieru utwardzającego, bazy i innych. Kolejną wadą jest to, że manicure hybrydowy robi się względnie długo, bo około godziny. Co więcej – niszczy naturalną płytkę paznokcia, a niektóre kobiety zmagają się z negatywnymi skutkami ubocznymi przez długie tygodnie.

.