Czy konturowanie ust jest modne

Podkreślone usta to atut każdej kobiety. Makijaż ten jednak nie należy do najprostszych i może okazać się, że przyswaja wiele problemów. Okazuje się, że malowanie ust to niemalże cały proces, który dla niektórych może okazać się nawet skomplikowany. Nie mniej jednak istnieje jeden element, nad którym zastanawia się bardzo dużo kobiet. Jest to konturowanie. Czynność ta polega na obrysowaniu konturu ust kosmetykiem, który nazywa się konturówką. Znane jest to od dziesiątek lat, ponieważ dzięki temu usta są powiększone, pełniejsze, a sam makijaż wygląda na bardziej precyzyjny. Czy konturowanie jest modne? Oczywiście.

Kobiety, które używają ciemniejszych kolorów szminek z pewnością się z tym zgodzą. Nie chodzi o to, aby przesadzać i aby makijaż był niemalże rysunkowy. Istnieje kilka trików, dzięki którym uzyskamy wymarzony efekt. Oto one:

  • Najważniejsze w ustach jest to, aby były nawilżone. Dobrze jest, gdy na ich powierzchni nie ma martwego naskórka. Na noc zaleca się smarowanie ust intensywnie regenerującym balsamem lub zwykłą wazeliną. Świetnie sprawdzają się także wszelkiego rodzaju peelingi z miodu, cukru, dzięki którym usta będą miększe;
  • Zanim nałożymy szminkę na usta, dobrze jest je potraktować wcześniej podkładem, który używamy do całej twarzy. Ważne, aby pamiętać, by nie było go przesadnie dużo, bo w efekcie może zmienić kolor szminki.

    Nie mniej jednak, dzięki temu zabiegowi – pomadka będzie trzymała się na ustach dłużej;

  • Najwięksi znawcy makijażu twierdzą, że szminka nie powinna być użyta nad wyraz precyzyjnie. Oczywiście dobrze jest, gdy konturówka jest prosto obrysowana i pomadka świetnie wypełnia środek. Nie mniej jednak zawsze na samym końcu dobrze jest delikatnie zmatowić i utrwalić efekt. Do tego używa się chusteczki higienicznej, na której cienkiej warstwie odbija się delikatnie usta. Dzięki temu kontur będzie płynniejszy. Jeśli jednak używamy szminek perłowych i nie chcemy, aby ich kolor został przytłumiony – dobrze jest rozetrzeć szminkę palcem. Dobrze jest pamiętać, aby nie przesadzać z nadmiarem kosmetyku, który w efekcie może odłożyć się na zębach.

.