Co wybrać, pomadkę matową czy kremową

Pomalowane usta, podobnie jak paznokcie to bardzo kobiece aspekty, którym płeć piękna może się swobodnie chwalić. Wyborów kosmetyków na współcześnie prężnie działającym rynku jest jednak bardzo wiele. Pomadki przykładowo dzielą się na dwie główne kategorie: matowe i kremowe. Warto rozważyć wszelkie zalety i wady poszczególnych propozycji oraz dowiedzieć się, która w rzeczywistości odpowiada naszym potrzebom i pasuje naszej urodzie, czy danej okazji.

  • Pierwszy produkt to pomadka matowa, która w ostatnich latach bardzo mocno zyskała na popularności. Trzeba zaznaczyć, że jest to rozwiązanie, które szczególnie reklamowane jest przez największe trendsetterki w Europie. Kobiety już odchodzą od tradycyjnych metod, jakimi były błyszczące kosmetyki.

    Bowiem mat jest czymś w rodzaju tajemnicy, która maluje się na ustach. Co więcej, pomadki matowe są rozwiązaniem, które utrzymuje się znacznie dłużej niż ich konkurentki, czyli pomadki kremowe. Problem jest jednak zasadniczy. Pomadki matowe mają skłonności, prowadzące do przesuszania się ust. Wszystko za sprawą składników, jakie zawierają w swoim składzie, które są odpowiedzialne za efekt matu. Nie mniej jednak należy zauważyć, że coraz więcej producentów stara się zwalczać ten problem i w recepturze, czy składzie takich produktów oferuje wzmianki witaminowe;

  • Największa konkurentka pomadki matowej to pomadka kremowa. Zna ją niemalże każda dorosła kobieta, ponieważ jeszcze kilka lat temu nikt nie słyszał o matowych rozwiązaniach.

    Pomadki kremowe charakteryzują się niestety tym, że ciężej się nimi pomalować. Ich sama konsystencja sprawia, że mamy wrażenie wychodzenia za linię konturu ust. Nie mniej jednak istnieje nadal grono zwolenniczek tego typu produktów. Oczywiście producenci stale wprowadzają nowe udogodnienia, nakładanie kosmetyku prosto z opakowania odeszło już w niepamięć. Dziś używa się specjalnych narządów, a konkretniej pędzli.

Ciężko stwierdzić, które pomadki są lepsze, ale trzeba się zgodzić, że wszystko definiuje moda i stale zmieniające się trendy..