Co to jest manicure francuski

Metod manicure na rynku jest bardzo wiele. Niektóre są bardzo innowacyjne i pochodzą najczęściej z rynków zachodnich, dzięki czemu po jakimś czasie pojawiają się na krajowym rynku. Wszelakie rozwiązania najczęściej można zauważyć w gazetach, czy też portalach społecznościowych. Reklamują lub inaczej nazywając – przedstawiają je najbardziej znane osoby w świecie trendów i ich zmian. Są to oczywiście celebrytki, modelki, blogerki i wszelkie inne persony, które zyskują na sympatii wielu odbiorców. Są jednak metody stylizacji paznokci, które nigdy nie odejdą w niepamięć.

Jedną z nich jest manicure francuski, czyli najbardziej powszechny sposób ozdabiania paznokci. Czym właściwie jest? Jak wygląda? Dlaczego jest tak popularny? Manicure francuski to metoda stylizacji paznokci, która znana jest od dziesiątek lat. Jej wygląd jest natomiast bardzo prosty. Wszystko rozchodzi się o wcześniejsze zadbanie o całą płytkę paznokcia i obszar wokół niego. Bez tego nigdy nie będzie osiągnięty zamierzony efekt. Cała filozofia polega na tym, że końcówka paznokcia jest ozdobiona delikatną, najczęściej białą linią, a w późniejszym czasie paznokieć pokryty jest bezbarwnym lakierem lub odżywką.

To sprawia, że ostateczny wygląd jest bardzo mocno pożądany przez wiele kobiet. Jest szalenie kobiecy, naturalny. Dłonie takie wyglądają na zadbane, są niemalże wizytówką na każdym spotkaniu. Ważne jest, że manicure francuski jest tak standardowy, że wpisuje się we wszystkie organizowane wydarzenia. Z jednej strony się nie wyróżnia, a z drugiej strony sprawia, że kobieta czuje się piękna. Mówi się, że wykonanie dobrze wyglądającego manicure francuskiego wymaga bardzo dużej precyzji.

Dlatego też przed całym zabiegiem, zaleca się wzięcie długiej, relaksującej kąpieli i poświęcenie nawet kilku godzin na realizację tejże stylizacji. Są dwie główne fazy tego procesu. Pierwsza to przygotowanie paznokcia, czyli wszelkie piłowania i przygotowanie płytki oraz zadbanie o jego najbliższe otoczenie, tzn. skórki. Drugi etap to oczywiście działanie dekoracyjne, które wymaga niebywałej uwagi. Malowanie lakierami do manicure francuskiego jest po prostu trudne i nie każdy jest w stanie to zrealizować.